Perry Karsen CEO - Celgene Cellular Therapeutics (CCT) „Mivel a sejtterápiákkal végzett vizsgálatok már kezdenek a III. klinikai fázisba lépni, várhatóan a 2020-as évek elején már megjelennek ilyen kezelések a közgyógyellátásban.”
Ma már senki sem tagadhatja, hogy az őssejtekkel történő gyógymódok az orvostudomány egyik legizgalmasabb és leggyorsabban fejlődő területe. A szakma neves képviselői idén Londonban gyűltek össze, hogy egy háromnapos konferencia során megvitassák a legújabb áttöréseket és az előttük álló kihívásokat. A korábbi évekhez hasonlóan az idei 10.
Őssejtek és Regeneratív Gyógyászat világkongresszuson is világhírű kutatóintézetek, alapítványok, állami szervek és biotechnológiai cégek vezetői ültek egy asztalhoz a közös cél érdekében: testünk saját építőelemei, az őssejtek által váljanak tartósan helyrehozhatóvá szerveink és szöveteink károsodásai. Nem véletlenül tartja ez manapság lázban a tudományos világot; az őssejtek felhasználásával történő gyógymódokkal, olyan betegségeknél, sérüléseknél sikerült javulást elérni, melyek közül sok jelenleg vezető halálok a világban, mások pedig egy életen át tartó szenvedéssel járnak.
Az idei konferencián cégünk az FH Biobank is képviseltette magát. Az FH Biobank elkötelezett, hogy az őssejtekben rejlő lehetőségekről naprakészen tájékoztassa a hazai családokat és egészségügyi szakembereket, így csatlakoztunk a hallgatóság soraihoz, hogy első kézből értesüljünk a legfrissebb fejleményekről. Perry Karsen, CEO - Celgene Cellular Therapeutics (CCT)
Célunk, hogy a köldökzsinór-őssejtek megőrzése által minden család rendelkezzen egy saját, kiváló minőségű őssejt-készlettel, ami felhasználható lesz a jövő regeneratív kezeléseiben.
A Celgene Cellular Therapeutics úttörő eredményeket ért el a méhlepény eredetű őssejtekkel (melyek nagyon hasonlóak a köldökzsinórban található társaikhoz) beleértve az első klinikai felhasználásukat. Jelenleg rák és számos egyéb autoimmun, szív- és érrendszeri, idegrendszeri és gyulladásos betegség esetében vizsgálják a sejt-alapú gyógymódok kínálta lehetőségeket. Ezek között van a CAR-T is, egy olyan eljárás, mely során a beteg véréből kivont T-limfocitákat genetikailag módosítják, oly módon, hogy a páciensbe visszajuttatva képesek lesznek célzottan a daganat sejtjeihez kötődni és elpusztítani azokat.
A bebizonyosodása, hogy a CAR-T kivitelezhető gyógymód és az azzal járó felismerés, hogy sejtek, (esetünkben módosított sejtek) alkalmazásával komoly klinikai eredmények érhetőek el.
Mivel a sejtterápiákkal végzett vizsgálatok már kezdenek a III. klinikai fázisba lépni, várhatóan a 2020-as évek elején már megjelennek ilyen kezelések a közgyógyellátásban.